Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy ciąży rzekomej

Ciąża rzekoma jest to zaburzenie psychiczne u kobiet, które mimo, iż nie są w ciąży, mają objawy, które mogłyby sugerować, że urodzą dziecko.

Zobacz również opis choroby: Ciąża rzekoma

Kobiety, będące w takiej ciąży doznają objawów, które utwierdzają je w przekonaniu, że za 9 miesięcy zostaną matkami. Coraz mocniejsze przekonanie o tym, że jest się w ciąży prowadzi do powstania zmian fizjologicznych. U kobiety występują oznaki, które są charakterystyczne podczas ciąży.

Brak miesiączki

Zwykle oznaką bycia w  ciąży jest zaniknięcie okresu. Podobne objawy, pojawiają się w czasie ciąży rzekomej. Nie jest to wywołane przez żadne przyczyny somatyczne. Kiedy kobieta nie ma menstruacji przez parę dni, wówczas ma to wymiar psychologiczny. Brak miesiączki w związku z tą chorobą występują u nawet 90% kobiet.

Mdłości i nabrzmiałe piersi

Dochodzi też do porannych wymiotów i nudności. Jeżeli jednak ciąża rzekoma kobiety wystąpiła w wyniku strachu przed urodzeniem dziecka, takie objawy mogą pojawić się przez stres.

Istnieje także obrzęk piersi, które dodatkową bolą i są bardzo wrażliwe. Ponadto pojawiają przypadki wydobywania się mleka z gruczołów piersiowych.

Wahania nastroju i wzrost masy ciała

Jak w prawdziwej ciąży, tak i w ciąży rzekomej, kobiety miewają zachcianki. Ponadto co chwilę zmienia im się humor.

Taka ?ciężarna? przybiera na wadze. Oprócz tego powiększa się jej brzuch. Najbliższe otoczenie zazwyczaj zauważa tak wielkie zmiany w ciele kobiety.

Pozytywny test ciążowy

Dodatni test może być spowodowany podwyższeniem się poziomu hormonu hCG.

Skurcze

Pojawiają się uprzednio przed ?porodem rzekomym?, którego doznają kobiety, będące w ciąży rzekomej. Są to skurcze Braxtona Hicksa. Mają je zarówno kobiety, które naprawdę są w ciąży oraz te, które mają jedynie jej objawy. Skurcz macicy jest silny i zwykle odczuwalny co 1 ? 2 godziny.

Pozostałe objawy

Kobieta czuje ruchy dziecka, będące w rzeczywistości ruchem robaczkowym jelit. Do tego dochodzą zmiany somatyczne narządów płciowych i rodnych w ciele kobiety. Występują także zawroty głowy oraz ospałość.

Wszystkie objawy, pojawiające się w wyniku ciąży rzekomej świadczą o tym, jak wielki wpływ na nasz organizm ma psychika i umysł.

Autor: Anna Kuś

Zobacz również opis choroby: Ciąża rzekoma

Objawy ostrego zapalenia przydatków w ciąży

Stan zapalny przydatków wywołany jest przez drobnoustroje, które z pochwy i macicy przedostają się do jajowodów. Rozwój zapalenia przydatków ułatwia miesiączka, poród, poronienie czy zabiegi takie jak łyżeczkowanie, dlatego bardzo duże znaczenie ma higiena osobista.... czytaj więcej

Objawy toksoplazmozy w ciąży

Toksoplazmoza bardzo często przebiega bezobjawowo. W wielu przypadkach nie ma też w jej przypadku żadnych konsekwencji zdrowotnych. Niebezpieczna staje się jednak dla osób z obniżoną odpornością oraz ciężarnych, a ściślej rzecz biorąc, dla ich nienarodzonych dzieci.... czytaj więcej

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy