Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy ciąży rzekomej

Ciąża rzekoma jest to zaburzenie psychiczne u kobiet, które mimo, iż nie są w ciąży, mają objawy, które mogłyby sugerować, że urodzą dziecko.

Zobacz również opis choroby: Ciąża rzekoma

Kobiety, będące w takiej ciąży doznają objawów, które utwierdzają je w przekonaniu, że za 9 miesięcy zostaną matkami. Coraz mocniejsze przekonanie o tym, że jest się w ciąży prowadzi do powstania zmian fizjologicznych. U kobiety występują oznaki, które są charakterystyczne podczas ciąży.

Brak miesiączki

Zwykle oznaką bycia w  ciąży jest zaniknięcie okresu. Podobne objawy, pojawiają się w czasie ciąży rzekomej. Nie jest to wywołane przez żadne przyczyny somatyczne. Kiedy kobieta nie ma menstruacji przez parę dni, wówczas ma to wymiar psychologiczny. Brak miesiączki w związku z tą chorobą występują u nawet 90% kobiet.

Mdłości i nabrzmiałe piersi

Dochodzi też do porannych wymiotów i nudności. Jeżeli jednak ciąża rzekoma kobiety wystąpiła w wyniku strachu przed urodzeniem dziecka, takie objawy mogą pojawić się przez stres.

Istnieje także obrzęk piersi, które dodatkową bolą i są bardzo wrażliwe. Ponadto pojawiają przypadki wydobywania się mleka z gruczołów piersiowych.

Wahania nastroju i wzrost masy ciała

Jak w prawdziwej ciąży, tak i w ciąży rzekomej, kobiety miewają zachcianki. Ponadto co chwilę zmienia im się humor.

Taka ?ciężarna? przybiera na wadze. Oprócz tego powiększa się jej brzuch. Najbliższe otoczenie zazwyczaj zauważa tak wielkie zmiany w ciele kobiety.

Pozytywny test ciążowy

Dodatni test może być spowodowany podwyższeniem się poziomu hormonu hCG.

Skurcze

Pojawiają się uprzednio przed ?porodem rzekomym?, którego doznają kobiety, będące w ciąży rzekomej. Są to skurcze Braxtona Hicksa. Mają je zarówno kobiety, które naprawdę są w ciąży oraz te, które mają jedynie jej objawy. Skurcz macicy jest silny i zwykle odczuwalny co 1 ? 2 godziny.

Pozostałe objawy

Kobieta czuje ruchy dziecka, będące w rzeczywistości ruchem robaczkowym jelit. Do tego dochodzą zmiany somatyczne narządów płciowych i rodnych w ciele kobiety. Występują także zawroty głowy oraz ospałość.

Wszystkie objawy, pojawiające się w wyniku ciąży rzekomej świadczą o tym, jak wielki wpływ na nasz organizm ma psychika i umysł.

Autor: Anna Kuś

Zobacz również opis choroby: Ciąża rzekoma

Objawy ostrego zapalenia przydatków w ciąży

Stan zapalny przydatków wywołany jest przez drobnoustroje, które z pochwy i macicy przedostają się do jajowodów. Rozwój zapalenia przydatków ułatwia miesiączka, poród, poronienie czy zabiegi takie jak łyżeczkowanie, dlatego bardzo duże znaczenie ma higiena osobista.... czytaj więcej

Objawy toksoplazmozy w ciąży

Toksoplazmoza bardzo często przebiega bezobjawowo. W wielu przypadkach nie ma też w jej przypadku żadnych konsekwencji zdrowotnych. Niebezpieczna staje się jednak dla osób z obniżoną odpornością oraz ciężarnych, a ściślej rzecz biorąc, dla ich nienarodzonych dzieci.... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Zaczerwienienie oczu. Zobacz, co może oznaczać

Zaczerwienienie oczu. Zobacz, co może oznaczać

Powodem zaczerwienienia oczu niekoniecznie muszą być choroby oka ... »

Najnowsze objawy

Tagi

Aktualności