Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy syndromu chorego budynku

Syndrom chorych budynków jest kombinacją różnych dolegliwości zdrowotnych wynikających z przebywania w konkretnym pomieszczeniu, w określonym miejscu. Dolegliwości są tym silniejsze im dłużej przebywa się w pomieszczeniu. Wiadomo również, że większość objawów mija po wyjściu z budynku.

Zobacz również opis choroby: Syndrom chorego budynku

Przyczynami syndromu chorych budynków są najczęściej pomieszczenia o złej wentylacji powietrza oraz chemicznych zanieczyszczeń, które przedostają się do budynku. Mało osób zdaje sobie z tego sprawę, że nowoczesne biura, bardzo dobrze wyposażone w urządzenia biurowe, mogą poważnie szkodzić zdrowiu.

Wszystko przez zanieczyszczenia, które powodują szereg dolegliwości.

Objawy syndromu chorych budynków

Światowa Organizacja Zdrowia ustaliła listę symptomów związanych z syndromem chorych budynków :

  • są to dolegliwości typowo alergiczne (zapalenie śluzówek, przewlekłe zapalenie gardła, oskrzeli, krtani, astma oskrzelowa),
  • zawroty głowy, bóle głowy, migreny, zaburzenie koncentracji, nienaturalne zmęczenie, rozdrażnienie, znaczny spadek nastroju,
  • podrażnienie błon śluzowych (suchość lub podrażnienie oczy, nosa, gardła, utrudnione oddychanie),
  • objawy skórne (przesuszenie, złuszczenie naskórka na twarzy, rękach, uszach, zaczerwieniania)

Wiele z wymienionych powyżej symptomów, ze względu na ich podobieństwo do innych chorób, przez długi czas były lekceważone przez pracowników jak i pracodawców.

Sytuacja w Polsce

W Polsce o tego typu syndromie mów się stosunkowo od niedawana, co wcale nie musi oznaczać, że polscy pracownicy biurowi nigdy nie zetknęli się z tym syndromem.

W tym momencie w Polsce powstaje wiele nowoczesnych biurowców, budynków, i coraz więcej osób czuje się w nich źle. Problem syndromu chorych budynków nie tyczy się tylko biurowców, ale również sal kinowych, supermarketów, hoteli.

Zły klimat wewnątrz budynku wpływa na zmniejszenie wydajności pracy, ale zauważono również, że atmosfera w pracy jaką tworzą ludzie jest również bardzo ważna,by dobrze się czuć w miejscu pracy.

Autor: Katarzyna Krzysica

Zobacz również opis choroby: Syndrom chorego budynku

Objawy syndromu chińskiej restauracji

Syndrom chińskiej restauracji, inaczej nazywany chorobą Kwoka to zespół objawów pojawiających się na skutek spożycia potraw kuchni chińskich i azjatyckich. czytaj więcej

Objawy syndromu pustego gniazda

Syndrom pustego gniazda nie jest klasyfikowany jako choroba, jednak syndrom może objawiać się dolegliwościami psychicznymi i schorzeniami natury fizycznej. Nie każdy doświadcza objawów syndromu pustego gniazda. Nie pojawia się on u osób, które są w stanie zaakceptować ten etap w swoim życiu.... czytaj więcej

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy