Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy transseksualizmu

Transseksualizm to zaburzenie identyfikacji płciowej. Charakteryzuje się niezgodnością między psychicznym postrzeganiem swojej płci, a biologiczną budową ciała oraz płcią narzuconą przez otoczenie.

Zobacz również opis choroby: Transseksualizm

Objawy transseksualizmu mogą być efektem nieprawidłowości genetycznych, ale mogą również pojawiać się z czasem i swoje źródło mieć w psychice. Zauważalne jest występowanie cech obu płci u jednej osoby. W ten sposób napotykamy kobietę, która zachowuje się niczym mężczyzna oraz mężczyznę, będącego bardzo zniewieściałym. Mogą występować anomalie w wyglądzie, zachowaniach, tonacji głosu, sposobie bycia.

Objawy transseksualizmu u kobiet

Kobiety będą nosiły męskie ubrania i chodziły w typowy dla płci przeciwnej sposób, a także zmieniały swoje fryzury, by upodobnić się do mężczyzn. Może występować cień zarostu lub sam zarost, czy gęstsze owłosienie. Uwydatnione mogą być rysy, które będą ostrzejsze, wyrazistsze. Również barwa głosu może być niższa, głębsza, basowa. Kobiety transseksualne będą zachowywały się także w inny sposób. Mogą być bardziej wulgarne, porywcze, szorstkie. Typowy również będzie pociąg wobec tej samej płci, gdyż transseksualiści dążą do zmiany swojej pierwotnej płci.

Objawy transseksualizmu u mężczyzn

U mężczyzn sytuacja będzie odwrotna. Będą oni zniewieściali zarówno z wyglądu, jak i z zachowania. Ich rysy będą łagodniejsze i bardziej delikatne. Mogą występować cechy płciowe kobiece. Często mężczyźni transseksualni upodobniają się do kobiet pod względem wyglądu oraz ubioru. Będą zatem zapuszczać długie włosy oraz nosić kobiece ubrania, a także malować się. Ich barwa głosu może być wyższa, piskliwa.

Transseksualizm wiąże się z zaburzeniami w fizjonomii oraz psychice. Jego rozpoznawalność nie sprawia raczej trudności, gdyż pacjent przejawia wyraźne cechy i popędy typowe dla płci przeciwnej.

Autor : Miliszkiewicz Kinga

Zobacz również opis choroby: Transseksualizm

Facebook. Czy jest tam kto?

Wraz ze wzrostem popularności internetu rośnie także liczba psychopatologii, które znajdują swoje przyczyny właśnie w świecie wirtualnym. Przykładem takich zaburzeń może być nie tylko zwykłe uzależnienie od internetu, ale także również zaburzenia urojeniowe z wirtualnymi związkami w tle.... czytaj więcej

Skrining pomaga zobaczyć, kto jest zagrożony demencją

Wczesne wykrywanie ostrzegawczych oznak demencji może być trudną sprawą, ale istnieje wiele różnych typów badań skriningowych, pozwalających zbadać funkcje kognitywne naszego umysłu. Chodzi tutaj więc o szybkie i proste testy na pamięć oraz na umiejętności myślenia.... czytaj więcej

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy