Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy zespołu uogólnionego

Każdy w sytuacjach zagrożenia martwi się oraz odczuwa lęk. Czasami jednak stany te mogą utrzymywać się bez szczególnej przyczyny. Wtedy najprawdopodobniej mamy do czynienia z zespołem lęku uogólnionego.

Zobacz również opis choroby: Zespół lęku uogólnionego

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"
Podstawowe objawy lęku uogólnionego

Osoby cierpiące na to zaburzenie nieustannie zamartwiają się potencjalnymi (i często mało prawdopodobnymi) zagrożeniami, mogącymi pojawić się w najbliższej przyszłości.

Ludzie ci nie są w stanie kontrolować tego uczucia, co przyczynia się do ich ciągłej irytacji i zdenerwowania.

Stany te powodują u osób chorych także niemożność koncentracji i nie mijają nawet po zamianie środowiska np. z pracy na dom.

Inne objawy towarzyszące lękowi uogólnionemu

Wszystkie symptomy wymienione powyżej powodują także inne zmiany w zachowaniu osób chorych. Mogą one bardzo utrudniać im zawieranie i zachowywanie pozytywnych relacji w kontaktach między ludzkich.

Ludzie cierpiący na to zaburzenie są chronicznie zmęczeni, a ponadto bardzo często występuje u nich także bezsenność.

Nawet jeżeli zasną ich sen jest bardzo niespokojny i lekki. Osoby te wykazują też poważne problemy z wstawaniem, związane z niechęcią mierzenia się z trudnościami mogącymi wystąpić w nowym dniu.

Chorzy będą unikać również chodzenia do miejsc publicznych, szkoły, pracy itp.

Wszystko to natomiast przyczynia się do ich ciągłego rozdrażnienia, co w konsekwencji doprowadza do częstych kłótni i przereagowywania w zwyczajnych dla nas sytuacjach.

Wszyscy chorzy mają tendencje do intensywniejszego przeżywania tego co ich otacza, więc mogą przesadzać też w pozytywnym zachowaniu. Wszystkie te reakcje będą jednak na tle nerwowym lub nawet kompulsywnym.

Do zmian może dojść również na tle fizjologicznym, do częstych symptomów towarzyszących lękowi uogólnionemu zalicza się:
  • łatwe męczenie się,
  • długotrwałe napięcie mięśniowe,
  • przewlekłe bóle brzucha ,
  • bóle głowy,
  • nudności,
  • wymioty.
Gdy zauważysz u siebie lub u kogoś z twoich najbliższych podobne objawy nie ignoruj tego, ponieważ schorzenie to nie jest nieuleczalne. Udaj się do psychologa lub psychiatry, który potwierdzi diagnozę i wystosuje odpowiednią terapię. Większość chorych powraca później do normalnego funkcjonowania.Zobacz również opis choroby: Zespół lęku uogólnionego

Objawy zespołu lęku napadowego

Zespół lęku uogólnionego jest zaburzeniem psychicznym, które charakteryzuje się nagłymi, nieuzasadnionymi atakami paniki, dotyczącymi obawy o własne zdrowie. Jest to przeświadczenie o nieuchronnie nadciągającej katastrofie, która ma doprowadzić do zakończenia życia chorego.... czytaj więcej

Terapia genowa: Europa jest na tak

Dystrybucja kosztownego leczenia genetycznego, które pozwala walczyć z rzadką chorobą, właśnie dostała zielone światło od Komisji Europejskiej. Terapia genowa, stanowiąca nowy etap w rozwoju bardzo kosztownych, nowoczesnych biotechnologii, została zaakceptowana przez władze europejskie po raz pierwszy na Zachodzie.... czytaj więcej

Dodaj komentarz

lęk uogólniony

To prawda, zgadza się......

29-12-2013 22:19

~gutbut

Dodaj komentarz

Gorący temat

Zawroty głowy - co mogą oznaczać?

Zawroty głowy - co mogą oznaczać?

Zawroty, wirowanie otoczenia ... Sprawdź! »

Najnowsze objawy

Tagi

Aktualności