Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy zespołu uogólnionego

Każdy w sytuacjach zagrożenia martwi się oraz odczuwa lęk. Czasami jednak stany te mogą utrzymywać się bez szczególnej przyczyny. Wtedy najprawdopodobniej mamy do czynienia z zespołem lęku uogólnionego.

Zobacz również opis choroby: Zespół lęku uogólnionego

Podstawowe objawy lęku uogólnionego

Osoby cierpiące na to zaburzenie nieustannie zamartwiają się potencjalnymi (i często mało prawdopodobnymi) zagrożeniami, mogącymi pojawić się w najbliższej przyszłości.

Ludzie ci nie są w stanie kontrolować tego uczucia, co przyczynia się do ich ciągłej irytacji i zdenerwowania.

Stany te powodują u osób chorych także niemożność koncentracji i nie mijają nawet po zamianie środowiska np. z pracy na dom.

Inne objawy towarzyszące lękowi uogólnionemu

Wszystkie symptomy wymienione powyżej powodują także inne zmiany w zachowaniu osób chorych. Mogą one bardzo utrudniać im zawieranie i zachowywanie pozytywnych relacji w kontaktach między ludzkich.

Ludzie cierpiący na to zaburzenie są chronicznie zmęczeni, a ponadto bardzo często występuje u nich także bezsenność.

Nawet jeżeli zasną ich sen jest bardzo niespokojny i lekki. Osoby te wykazują też poważne problemy z wstawaniem, związane z niechęcią mierzenia się z trudnościami mogącymi wystąpić w nowym dniu.

Chorzy będą unikać również chodzenia do miejsc publicznych, szkoły, pracy itp.

Wszystko to natomiast przyczynia się do ich ciągłego rozdrażnienia, co w konsekwencji doprowadza do częstych kłótni i przereagowywania w zwyczajnych dla nas sytuacjach.

Wszyscy chorzy mają tendencje do intensywniejszego przeżywania tego co ich otacza, więc mogą przesadzać też w pozytywnym zachowaniu. Wszystkie te reakcje będą jednak na tle nerwowym lub nawet kompulsywnym.

Do zmian może dojść również na tle fizjologicznym, do częstych symptomów towarzyszących lękowi uogólnionemu zalicza się:
  • łatwe męczenie się,
  • długotrwałe napięcie mięśniowe,
  • przewlekłe bóle brzucha ,
  • bóle głowy,
  • nudności,
  • wymioty.
Gdy zauważysz u siebie lub u kogoś z twoich najbliższych podobne objawy nie ignoruj tego, ponieważ schorzenie to nie jest nieuleczalne. Udaj się do psychologa lub psychiatry, który potwierdzi diagnozę i wystosuje odpowiednią terapię. Większość chorych powraca później do normalnego funkcjonowania.Zobacz również opis choroby: Zespół lęku uogólnionego

Terapia genowa: Europa jest na tak

Dystrybucja kosztownego leczenia genetycznego, które pozwala walczyć z rzadką chorobą, właśnie dostała zielone światło od Komisji Europejskiej. Terapia genowa, stanowiąca nowy etap w rozwoju bardzo kosztownych, nowoczesnych biotechnologii, została zaakceptowana przez władze europejskie po raz pierwszy na Zachodzie.... czytaj więcej

Objawy zespołu lęku napadowego

Zespół lęku uogólnionego jest zaburzeniem psychicznym, które charakteryzuje się nagłymi, nieuzasadnionymi atakami paniki, dotyczącymi obawy o własne zdrowie. Jest to przeświadczenie o nieuchronnie nadciągającej katastrofie, która ma doprowadzić do zakończenia życia chorego.... czytaj więcej

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

lęk uogólniony

To prawda, zgadza się......

29-12-2013 22:19

~gutbut

Dodaj komentarz

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy